Milliy qadriyatlar – millat iftixori
Bugun O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasida fakultetlararo “Milliy qadriyatlar – millat ma’naviyatining ko‘zgusi” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar o‘tkazildi.
Islomshunoslik fakulteti “Islom tarixi va manbashunosligi IRCICA” kafedrasi tomonidan tashkil etilgan tadbirda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektori Ilyos Mirziyotov, Islomshunoslik fakulteti dekani Jahongir Tohirov, “Islom tarixi va manbashunosligi IRCICA” kafedrasi mudiri G‘ayrat Rasulov, kafedra professor-o‘qituvchilari hamda talabalar ishtirok etdi.
Mazkur tadbirni o‘tkazishdan asosiy maqsad – milliy qadriyatlar, an’analar va madaniyatlarni yosh avlodga yetkazish, ularning ma’naviy dunyosini boyitishdan iborat.
Tabdirda so‘zga chiqqanlar tomonidan xalqimizning boy madaniy merosini saqlab qolish, yoshlarni ana shu qadriyatlar ruhida tarbiyalash, buning uchun esa ta’lim va tarbiyas uzviyligini ta’minlash muhim ekani e’tirof etildi.